Ustawienia dostępności

Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Logo Wydzialu
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie

Laboratorium Automatyzacji Procesów Logistyczno-Produkcyjnych

Laboratorium Automatyzacji Procesów Logistyczno-Produkcyjnych wyposażone jest w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną do paletyzacji ładunków. W skład linii produkcyjnej wchodzą:
  • trzy rodzaje przenośników (rolkowe, taśmowe oraz łańcuchowe),
  • robot Kawasaki (sześcioosiowy),
  • robot Epson (czteroosiowy).

Robot Epson wyposażony jest dodatkowo w system wizyjny do rozpoznawania obrazów. Pozostałe elementy laboratorium to: kompresor sprężonego powietrza, szafa sterująca oraz kontrolery robotów.
Laboratorium zostało wyposażone w naturalnych rozmiarów urządzenia przemysłowe wykorzystywane w zakładach produkcyjnych i ma na celu przedstawienie studentom współczesnych systemów automatyki wykorzystywanych w przemyśle. Podczas zajęć studenci poznają możliwości programowania robotów 6-cio osiowych o budowie szeregowej, programowania robotów typu EPSON SCARA (czteroosiowe), programowania oraz uczenia systemów wizyjnych, programowania kontrolerów PLC/PAC, programowania paneli operatorski HMI oraz zarządzania linią przemysłową (transporterami, rolotokami, siłownikami i napędami).

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę